Власники дачних ділянок знають, що септик є необхідним елементом з їхньої території. Однак кришка люка септика може негарно виділятися на тлі красивої природи. Якщо переміщення або зміна розташування кришки не варіант, можна змінити її зовнішній вигляд, щоб вона поєднувалася з іншим ландшафтом. Приховати кришку септика на дачній ділянці – це важливий аспект, який може значно підвищити естетичне сприйняття вашої ділянки. На щастя, є кілька способів, які допоможуть приховати люк септика та зробити його частиною ландшафтної композиції.
У цій статті ми представляємо 5 ідей, як задекорувати кришку септика на видному місці на ділянці та зробити його красивішим.

Штучні скелі eco stone

 

Штучний камінь чи пень на кришці септика

Установка штучного каменю або пня - найпростіший та універсальний спосіб замаскувати кришку септика на ділянці. Ці декоративні елементи ландшафтного дизайну легко транспортуються, не вимагають спеціальних навичок для встановлення та можуть бути різних розмірів, що дозволяє сховати під ними не лише кришку септика, а й інші елементи, які можуть зіпсувати загальний вигляд ділянки. Крім того, вони не важать багато, тому за потреби технічних робіт їх можна легко підняти та звільнити доступ до септика.

Кришка-клумба
Кришка септика може розташовуватись у квітнику, і її можна замаскувати, встановивши кришку-клумбу. Це велика ємність із землею, в яку висаджуються однолітники. Кришка-клумба встановлюється прямо на люк, декорується з обох боків і може бути виконана з таза, відра, вазону, мішка з ґрунтом або спеціально купленої кришки з поглибленням. Головне - зробити її легко розбірною, щоби за сезон можна було неодноразово відкрити кришку септика.

Галька, земля чи мульча
Простий та ефективний спосіб – це засипати кришку дрібнофракційним матеріалом, таким як галька, пісок, ґрунт чи деревна кора. Це дозволить приховати кришку септика від очей та вписати його в навколишню природу. Цей прийом також може захистити кришку від шкідливих впливів навколишнього середовища та продовжити термін служби.

кришка люка

 

Декорування кришки септика рослинами
Якщо ви не бажаєте використовувати штучні елементи на своїй ділянці, ви можете обійтися без них. З септиками, як і з іншими необхідними, але не надто мальовничими елементами ландшафту добре працює можливість живого декорування.

Щоб приховати люк на ділянці, ви можете висадити навколо нього багаторічні, в ідеалі вічнозелені рослини, які за пару років підростуть і закриють кришку септика від поглядів. Добре працюють також чагарники, багаторічні квіти з пишним листям, хости, злаки. Однак, при виборі рослин, необхідно враховувати їхні потреби у воді, світлі та ґрунті, щоб гарантувати їх здорове зростання та довговічність.

 


Виберіть свій спосіб
Як бачите, є кілька варіантів сховати кришку септика на дачній ділянці. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Ви можете вибрати підходящий спосіб для себе або звернутися до професіоналів, які допоможуть вам зробити правильний вибір та виконати задумане якісно та естетично. Не забувайте, що важливо не лише приховати кришку септика, але й забезпечити вільний доступ до неї у разі потреби технічного обслуговування чи ремонту. Крім того, необхідно враховувати вимоги щодо безпеки та санітарних норм, щоб уникнути забруднення навколишнього середовища.

Консультації та допомога від фахівців
Як бачите, варіантів приховати кришку септика на дачній ділянці багато. Ви можете вибрати той, який найкраще відповідає вашим потребам та особливостям ділянки.

Для вашого саду унікальні ідеї від компанії OLUNIN LANDSCAPE!
Якщо ви шукаєте кваліфікованих професіоналів, здатних створити унікальний ландшафт, компанія OLUNIN LANDSCAPE готова запропонувати вам свої послуги. Команда складається з людей, які закохані у створення красивих садів та зелених зон. З нами ви зможете втілити в життя найсміливіші фантазії, будь то створення гарного квіткового саду або зеленої зони для відпочинку. Наші садові архітектори мають багато цікавих ідей, які допоможуть вам створити унікальний ландшафт.

Ми забезпечимо вас повним спектром послуг від проектування до виконання всіх робіт. Ми також можемо допомогти вам вибрати рослини та матеріали, які найкраще підійдуть для вашого саду.

Компанія OLUNIN LANDSCAPE допоможе вам створити не лише красивий, але й функціональний ландшафт, який буде відповідати всім вашим потребам та бажанням. Зв'яжіться з нами, щоб отримати унікальні ідеї для саду вже сьогодні!